Pirinç Otomat Çubuğu Nedir


Serbest işleme pirinç otomat çubukları, minimum takım aşınması, takım kırılması ve gereksiz aksama süresi olan yüksek hızlı tezgah işlemlerinde sıklıkla kullanılır. Genellikle yassı, yuvarlak, kare, dikdörtgen ve altıgen formlarda üretilirler.

Pirinç, bakır ve çinkodan yapılmış metalik bir alaşımdır. İkili bakır ve çinko alaşımları genellikle “pirinç” olarak bilinir. Pirinç, mukavemet, işlenebilirlik, süneklik, aşınma direnci, sertlik, renk, elektriksel ve ısıl iletkenlik, hijyen ve korozyon direnci gibi farklı özellik kombinasyonlarına sahip bir dizi bakır-çinko alaşımının genel terimidir. Pirinç, dekorasyon uygulamalarında, müzik aletlerinde, tertibatlarda, muhafazalarda, vanalarda, kapı kollarında ve elektrikli uygulamalarda yaygın olarak kullanılır.

Ayrıca pirinç mükemmel ısı iletkenliğine sahiptir ve ısı eşanjörleri için ilk tercih edilen ürünlerin başında gelir. Elektrik iletkenliği% 23 ila% 44 saf bakır arasındadır.

Pirinçler bakır bazlı alaşımların en yaygın kullanılan ve en ucuz olanıdır. Nispeten iyi korozyon direncine, orta derecede yüksek mukavemete ve bazı bileşimlerde presleme, derin çekme, haddeleme ve işleme ile şekillendirildiğinde olağanüstü iyi süneklik ve mükemmel şekillendirme özelliklerine sahiptirler. Gelişmiş çekme özellikleri, soğuk işlemenin sonucudur. Soğuk işlemden sonra uygun tavlama ile yumuşatılabilir ve yeniden kristalleştirilebilir. Pirinçlere% 0.5 ila % 4 miktarında kurşun ilave edilmesi, elementer kurşunun homojen bir şekilde dağılmış partiküller halinde bulunduğu serbest işleme alaşımlarının serbest kesimiyle sonuçlanır. Yüksek kurşun içeriği nispeten düşük bir süneklik ve plastisite ile sonuçlanır.
 

İçi Boş Pirinç Boru Çubuklar Nedir


Dikişsiz pirinç borudaki bağlantılar, uygun derz bağlantılarını yapmak için bağlantı parçalarına dişli, flanşlı veya lehimlenmiş olabilir. Normalde %85 bakır ve %15 çinkodan oluşan bu alaşım çürüme, mevsim kırılmaları ve çukurlaşmalara karşı mükemmel bir dirence sahiptir.  C23000 pirinç çürüme, mevsimsel çatlak ve çukurlaşmaya karşı dayanıklıdır. Bakır alaşımlı 230, yeraltı su hatları, esnek metal hortumlar, elektrik kablosu ve diğer birçok uygulama için yaygın olarak kullanılır. C23000, soğuk şekillendirmenin yanı sıra sıcak şekillendirmede de iyidir. C27200 pirinç borular tamamen sarı renktedir ve daha saf bakır metallere göre güç ve sertlik taşır. C330 pirinç sadece tüp şeklinde üretilir ve genellikle minimum aşındırıcı koşullar için uygundur. C443 pirinç, şekillendirme ve bükme için mükemmel soğuk işlenebilirlik sunar.
 

Pirinç Otomat Çubuğu ve Pirinç Boru Fiyatları


Pirinç otomat çubuğu fiyatları ve pirinç boru fiyatları istenilen malzemenin cinsine, ebatlarına ve ağırlığına göre değişiklik göstermektedir. Pirinç otomat çubuğu fiyatı ve pirinç boru fiyatı almak için biz 0262 658 81 37 numaralı telefondan arayabilir ya da aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.


Bize Ulaşın T: +90 262 658 81 37-38
E: info@uslularhadde.com
A: Şekerpınar Mah. Marmara Geri Dönüşümcüler Koop. Göktürk Sk. No:51 Çayırova / Kocaeli


Bizi Takip Edin
Facebook Instagram Twitter
Bu site ankaplus Kurumsal Web Tasarım Paket sistemleri ile hazırlanmıştır.
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.