Paslanmaz Çelik Sanayi Boruları


Paslanmaz çelik sanayi boruları, paslanmaz çeliğin sağladığı yüksek mukavemet, tokluk ve mükemmel korozyon direnci gibi özellikleri gerektiren çelik boru uygulamaları için kullanılır. Paslanmaz çelik boru dış çapta (OD) 1/2 "ila 36" ebatlarında ve duvar kalınlığı (WT) için 05S ila 80S arasında ve daha büyük ebatlarda kaynaklı ve dikişsiz olarak mevcuttur. Bu paslanmaz borular donuk gri renklidir.

Dikişsiz paslanmaz boru, makine ekipmanı, su arıtma ve denizcilik uygulamaları gibi boru içerisinde iç basınç gerektiren uygulamalar için kullanılır. Kaynaklı çelik boru, denizcilik ve dış uygulamalar gibi aşındırıcı ortamlara maruz kalan tırabzan, direk ve destek boruları gibi yapısal uygulamalar için kullanılırlar. Yaygın olarak 304 / 304L ve 316 / 316L paslanmaz çelik kaliteleri kullanılır.

304 / 304L paslanmaz çelik borular, yüksek korozyon koruması, yüksek sıcaklık dayanımı ve sterilize edilme kabiliyetine sahip güçlü, sert bir metaldir. Yüksek işlenebilirliğe ve sıkı toleransa sahiptir ve kaynaklı olarak imal edilebilir. Bu alaşımlar en çok paslanmaz çelik alaşımlarından kullanılır ve çoğu uygulama için uygun maliyetli bir seçimdir. 304 / 304L dikişsiz çelik sanayi boruları gıda işleme, günlük, petrokimya, kimyasal, su arıtma endüstrilerindeki sıvıların veya gazların taşınması için kullanılır. Kaynaklı 304 boru deniz ve dış mekan uygulamalarında korkuluklar, direkler ve direkler için kullanılır.

316 / 316L paslanmaz çelik sanayi borusu yüksek korozyon direnci ile birlikte yüksek mukavemet, tokluk ve işlenebilirlik gerektiren uygulamalar için kullanılır. Alaşım, 304 paslanmaz borudan daha yüksek molibden ve nikel yüzdeleri içerir, korozyon direncini arttırır ve agresif ortamlardaki uygulamalar için ideal bir malzeme haline getirir. 316 / 316L dikişsiz çelik sanayi borusu, su arıtma, atık arıtma, petrokimya, kimya ve ilaç endüstrilerindeki sıvıların veya gazların hareket ettirilmesi için basınç işlemlerinde kullanılır. İnşaat uygulamaları arasında tuzlu su ve aşındırıcı ortamlar için korkuluklar, direkler ve destek borusu bulunur. 304 paslanmaza kıyasla düşük kaynaklanabilirlik nedeniyle kaynaklı boru kadar sık kullanılmaz, çünkü üstün korozyon direnci kaynaklanabilirliği azalttığından daha ağır basar.
 

Çelik İskele Boruları


İskeleler, ahşap kalaslardan ve işçilerin yüksek yerlerde kolayca hareket etmelerini sağlayan ve aletlerini koyacakları bir yerin olduğu çelik çerçeveden oluşur. İskeleler için kullanılan malzemeler yapılan inşaat türüne bağlıdır. Bugün, metal iskele normdur. İskele yapımında kullanılan metaller tipik olarak çelik veya alüminyumdur.

Genel olarak, iskelenin temel bileşenleri borular, bağlantı elemanları ve levhalardır. Diğer genel iskele bileşenleri arasında taban plakaları, merdivenler, halatlar, çapa bağları, açık bağlar, çırçır tekerlekleri, tabaka vb. sayılabilir.

Çelik iskele borusu, herhangi bir projede çok önemli bir bileşen olarak kabul edilir, çünkü çelik iskele, yüksek mukavemet ve dayanıklılığa sahiptir. Aynı zamanda, çatlakları önlemeye yardımcı olan belirli bir miktarda esnekliğe sahiptir. Çelik çok ağır yükleri destekleyebilir ve işçiler ağır ekipman ve malzemeleri taşımak için bunu kullanabilir. Bazı yüksek yapılar için, iskele ağırlığının kendisinin yalnızca çeliğin sağlayabileceği yapısal dayanımı gerektirmesi nedeniyle çelik bir zorunluluktur. Daha az zorlayıcı koşullar için, alüminyum iskele uygulanabilir bir alternatif olabilir.
 

Çelik Sanayi ve İskele Boruları Fiyatları


Çelik sanayi ve iskele boruları fiyatları istenilen malzemenin cinsine, ebatlarına ve ağırlığına göre değişiklik göstermektedir. Çelik sanayi ve iskele boruları fiyatı almak için bizi 0262 658 81 37 numaralı telefondan arayabilir ya da aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Bize Ulaşın T: +90 262 658 81 37-38
E: info@uslularhadde.com
A: Şekerpınar Mah. Marmara Geri Dönüşümcüler Koop. Göktürk Sk. No:51 Çayırova / Kocaeli


Bizi Takip Edin
Facebook Instagram Twitter
Bu site ankaplus Kurumsal Web Tasarım Paket sistemleri ile hazırlanmıştır.
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.