siyah sac nedir

Siyah saclar döküm yöntemiyle imal edilen, dikdörtgen kesitli yarı mamülün üretim için gerekli olan standartlarla belirlenmiş bir sıcaklığa kadar ısıtılması ve haddeleme yöntemiyle elde edilen yassı çelik ürünlerdir. Üretilen siyah saclar rulo şeklinde sarılmaktadır. Siyah sac uygulaması için kullanılan çelikler, yeniden kristalleşme sıcaklığının üzerinde olduğu için normalden daha büyük boyutlarda üretilmesi mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra soğutma sırasında biraz büzüldüğü için normal saclara göre şeklini kontrol etmek biraz daha zordur.
 

ST-37 Siyah Sac Nedir?


ST-37 siyah sac sıcak haddelenme yöntemi uygulanarak imal edilen çelik levha ürünleridir. Ülkemizde ve Dünya’da en çok rağbet gören çelik ürünlerinden biridir, dolayısıyla her yıl üretimi ve tüketimi artmaktadır. ST-37 siyah sacların boyutları genellikle 1,50 mm ila 20,00 mm arasındadır. İsteğe bağlı olarak farklı ebatlarda da üretim yapılabilmektedir.
 

Siyah Sac Özellikleri Nelerdir?


siyah sac metal Döküm işlemi ile üretilir. 
siyah sac nedir Mukavemeti yüksektir. 
siyah sac ağırlıkları Kolay şekillendirilebilir.
siyah sac çeşitleri Kaynak kabiliyeti yüksektir.
siyah sac modelleri Kullanım alanı geniştir.
siyah sac dkp Özel üretim yapılabilir.
 

Siyah Sac Kullanım Alanları


siyah sac demir Demiryolu rayları,
siyah sac ebatları Otomotiv sektörü,
siyah sac fiyat listesi İş ve inşaat makineleri üretimi,
siyah sac fiyat hesaplama Çelik kasa üretimi, 
siyah sac kg fiyatı Gemi sanayii,
siyah sac kalınlıkları İnşaat ve iş makinesi üretiminde.
siyah sac kaliteleri İnşaat sektöründe konstrüksiyon uygulamaları,
siyah sac kg hesaplama Raf ve dayanıklı eşya üretimi,
siyah sac levha Beyaz eşya üretimi,
siyah sac plaka ölçüleri Depolama için üretilen tanklar.
 
HRP ve Siyah Sac Arasındaki Farklar

Hrp sac;  sıcak haddeleme yöntemiyle üretilen yassı çelik ürünleridir. Siyah sac ürünleri, sürekli döküm uygulaması ile üretilir. Siyah sac sıcak haddeleme uygulaması ile üretilen bir üründür, HRP sac ise hem sıcak hem de soğuk haddeleme yöntemi ile üretilebilir. 

Siyah saclar sıvı çeliğin sürekli döküm yöntemi ile dikdörtgen ve yan ürünün belirli bir ısıda haddelenmesiyle elde edilebilen ürünlerdir. HRP sac ise silindirden geçirilerek şekillendirilen bir sac çeşididir. 

Son olarak, kalite açısından HRP ve siyah saclar arasında fark yoktur. Kullanım alanlarına göre değişiklik gösterebilir.
 
Siyah Sac Fiyatları

Siyah sac fiyatları istenilen malzemenin cinsine, ebatlarına ve ağırlığına göre değişiklik göstermektedir. Siyah sac fiyatı almak için bizi 0262 658 81 37 numaralı telefondan arayabilir ya da aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz. 
Bize Ulaşın T: +90 262 658 81 37-38
E: info@uslularhadde.com
A: Şekerpınar Mah. Marmara Geri Dönüşümcüler Koop. Göktürk Sk. No:51 Çayırova / Kocaeli


Bizi Takip Edin
Facebook Instagram Twitter
Bu site ankaplus Kurumsal Web Tasarım Paket sistemleri ile hazırlanmıştır.
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.